O stanici Hadí vrch

Všechno to začalo tím že jsem si v roce 1993 pořídil svou první fenku Anglického kokršpaněla Darin z Jamníka, se kterou jsem se umístil v první ceně Memoriálu Mileny Štěrbové v Klatovech na 3-tím míste. Rok poté  jstem založil chovatelskou stanici Hadí vrch. Téhož roku byla také zanesena do registru chovatelských stanic v České republice a stala se tak mezinárodně chraněnou chovatelskou stanicí FCI. Během chovu kokrů jsme odchovali cirka 40 štěňátek a v abecedě jsme se dostali k písmeni J. V naší chovatelské stanici se   vystřídalo průběžně 12 kokříků, které jsem všechny předvedl na zkouškách lovecké upotřebitelnosti.

Vzhledem k tomu, že pejsky používám v myslivecké praxi, toužil jsem po větším plemeni, které by se kokrům vzhledem přibližovalo. V roce 2002 jsem si proto pořídil fenku Anglického špringršpaněla Zinu z Krzáku, která se stala zakladatelkou chovu špringrů mé chovatelské stanice. Pokračoval jsem v chovu od písmene K, a k dnešnímu dni jsme odchovali 28 štěňátek špringrů, kteří jsou, k mé spokojenosti, většinou používáni v myslivecké praxi.

O štěňátka se snažíme každý rok, ale ne vždy se to podaří. Fena může mít jednou v roce jen jeden vrh až do věku 8-mi let, což je součást chovných podmínek.